Virtual dj, i jego stemsy w praktyce

Hallo lojte! Jak to mówią: pomysły przychodzą z nienacka, jak bolesna obstrukcja u paździocha. A że ostatnio firma atomix productions wypuściła nową wersję vdj, z przebudowaną od zera funkcją stems, postanowiłem się troszkę poznęcać nad protoplastą, czyli pierwszą wersją tego cudownego algorytmu. A co to w ogóle jest?
Otóż stemsy służą do tego, żeby w locie sobie wyciąć jakiś element z utworu. W teorii dostępne opcje to: Basy, wokal, i hihaty. Można tymi wycinkami dowolnie się bawić. Jest nawet możliwość zamiany tradycyjnego equalizera na tzw stems eq. Oznacza to nie mniej, ni więcej to, że w przypadku obcinania dolnych częstotliwości z utworu wycinane jest wszytko to, co algorytm uzna za linię basową, w przypadku środka mamy wokal, a w przypadku góry hihaty.
A więc jak to wygląda w praktyce w starej wersji? Posłuchajcie sami.
Ps. Sorki za jakość, ale robiłem to w 15 minut nie używając do tego żadnego profesjonalnego daw. Wszystko było kręcone na żywo.
Na dniach pokażę wam, jak to wygląda w przypadku stemsów, w nowej wersji vdj.

10 komentarzy

  1. TOprawda,natomiast w tym roku jest nowa wersja vdj, która ponoć te stemsy poprawia. Jeszcze tego jakoś specjalnie nie testowałem, bo z pwnych względów nie posiadam nowej ersji XD

  2. To już było dawno, albo przynajmniej ja to już miałem w listopadzie 2021 roku. Też mogłem sobie przełączyć equalizer na stems i sobie właśnie tak robić.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

EltenLink